İlköğretim Dersleri

Ortaöğretim Dersleri

Karma-Karışık

Site İstatistikleri

Toplam Üye:3362
Son Üyemiz:gqfuzhyrrw
Son Ziyaretçi:gökmen
İçerik:6489
İçerik Okunma:6995541
2.Dönem Beden Eğitimi Zümre Toplantı Tutanağı PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 23 Ocak 2012 16:23

KARATAY  TİCARET MESLEK LİSESİ
2009-2010 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI BEDEN EĞİTİMİ DERSİ 2. DÖNEM
ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ TOPLANTI TUTANAĞIDIR

Toplantı Tarihi            :  12,02,2010
Toplantı Yeri               :   Müdür Odası
Toplantı Saati             :   14,30-16.30
Toplantıya Katılanlar : Okul Müdürü başkanlığında Beden Eğitimi Öğretmeni Emin BAYRAK


    G Ü N D E M

1-    Açılış,
2-    Bir önceki zümre kararlarının gözden geçirilmesi,
3-    Dersin müfredat programlarında belirtilen şekilde zamana uygun hazırlanması,
4-    Atatürk ilke ve inkılâplarının ders konuları içerisinde yer verilmesi,
5-    Günlük ders planlarının 2551 sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanan ilkeler doğrultusunda hazırlanması,
6-    Ölçme ve değerlendirmede birlikteliğin sağlanması,
7-    Ders araç gereçlerinin kullanımı, öğrenci ve öğretmen kıyafetleri,
8-    Raporlu öğrencilerin durumlarının görüşülmesi,
9-    Önemli gün ve haftalarda yapılacak çalışmalar ve diğer zümre öğretmenleriyle işbirliği esaslarının görüşülmesi,
10-    Okul içinde yapılabilecek sportif müsabakaların tespiti,
11-    Verilen yıllık ödevlerin toplanılıp değerlendirilmesi,
12-    Dilek ve temenniler,  Kapanış


GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ

1-    Toplantının açılışı, okul müdürü Ali Kemal DÖNMEZ tarafından yapıldı. Beden Eğitimi                                        öğretmenlerinin okulun disiplin amiri olduğunu belirtti ve yıl boyunca disiplinli bir çalışma yapılması gerektiğini belirtti.

2-     2009–2010 Öğretim yılı 1. dönem zümre kararları Emin BAYRAK tarafından okundu. Bu dönem branşla ilgili konuların ve yönetmeliklerin üzerinde titizlikle durulması gerektiği ve çalışmaların bu yönde yapılması kararlaştırıldı.

3-    Emin BAYRAK derslerin müfredat programlarının gençlerin yaşlarına ve gelişim özelliklerine uygun aynı zamanda çevre imkânlarının ve okul malzeme durumunun göz önüne alınarak yapılmasının yararlı olacağını belirtti. Ali Kemal DÖNMEZ durumun uygun olduğunu belirtti.

4-    Okul müdürü Ali Kemal DÖNMEZ “özellikle kutlanılacak gün ve haftalarda konunun durumuna göre Atatürkçülükle ilgili konuların her yönüyle ilgili öğrencilere aktarılması gerektiğini” belirtti. Ayrıca 2104 ve 2488 sayılı Tebliğler Dergisinde belirtilen konulara da yer verilmesi gerektiğini belirtti.

5-    Günlük planların öncelikle öğrencilerin yetenekleri, çevre şartları, okulun araç gereç durumu ve 2551 sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanan şekle göre yapılması kararlaştırıldı.

6-    Okulumuzun 9. sınıflarında Beden Eğitimi ve 11. sınıflarında Seçmeli Beden Eğitimi derslerinin haftada 2’şer saat olması nedeniyle uygulamalı 3’er imtihan yapılması ve sözlü notu olarak yazılması kararlaştırıldı
.
7-    Okulumuzdaki mevcut araç gereçlerden azami derecede faydalanılacağı ve amacına uygun kullanılacağı kararlaştırıldı. Ayrıca Beden Eğitimi öğretmeni Emin BAYRAK derslerde öğretmen ve öğrencilerin rahat hareket edebilecekleri bir kıyafetle (eşofman-tişört- kazak ve spor ayakkabısı)  katılmaları gerektiğini belirtti.

8-     Okul müdürü Ali Kemal DÖNMEZ raporlu öğrencilerin yönetmelik gereği derslerden çıkartılmayacağını belirterek, her halükarda Beden Eğitimi derslerine pasif olarak katılacaklardır dedi. Raporlu öğrencilerin notlarının ders esnasında anlatılan bölümlerden teorik olarak yapılacağı konusunda karar birliğine varıldı.

9-    Okul müdürü Ali Kemal DÖNMEZ “2140 sayılı T.D.ne uygun olarak önemli gün ve haftalardaki toplantı ve törenlere katılımı sağlanacak, okulumuzun en iyi şekilde temsil edilmesine gayret gösterilecektir”. Ayrıca öğrencilerin milli ve manevi hislerini arttırmaya ve bayramlara katılımlarının özendirilmesine, Tarih ve T.D.Edebiyatı öğretmenleriyle işbirliği yapılarak kutlamaların en iyi şekilde organize edilmesi kararlaştırıldı. Yine okulda yapılacak 19 Mayıs kutlama törenlerinde bir grup öğrenciyle jimnastik gösterileri yapılması kararlaştırıldı.

10-    Beden Eğitimi öğretmeni Emin BAYRAK “ okulumuzun 2008–2009 eğitim öğretim yılı 1. kanaat döneminde sınıflararası spor liglerinin düzenlendiği ancak gereken alakanın sınıf öğretmenleri tarafından gösterilmediği tespit edilmiş sadece futbol maçları yaptırılabilmiştir. 2, kanaat döneminde okul içinde sınıflar arası futbol, basketbol, masa tenisi, takım çıkartılabilirse kızlar futbol turnuvaları düzenlenmesi gerekli hassasiyetin sınıf öğretmenlerince gösterilmesi belirtildi, turnuva kurallarının başlamadan önce hazırlanması kararlaştırıldı.

11-    Okulumuz öğrencilerinden Beden Eğitimi dersinden yıllık ödev alan öğrencinin olmadığı tespit edilmiş, bu nedenle değerlendirme kriterlerinin hazırlanmasına gerek görülmemiştir.

12-    Okul Müdürü Ali Kemal DÖNMEZ  “2009–2010 Eğitim-Öğretim yılının Karatay              Ticaret Meslek Lisesi açısından en iyi şekilde geçmesini öğrencilerin spora teşvik edilmesini, yarışmalarda centilmenliğin ön planda tutulması gerektiğini” belirterek, okulumuz Beden Eğitimi öğretmeni Emin BAYRAK’a başarılar diledi. Ayrıca okulun disiplin amiri olarak öğrencileri en iyiye en güzele yönlendireceği kanaatini vurgulayarak toplantıyı kapattı.

        Emin BAYRAK                        Ali Kemal DÖNMEZ
       Beden Eğitimi Öğretmeni                         Okul Müdürü      
          
    www.okuldersleri.com                                 www.ogretmenlerforumu.com 
                      

 

Yorum ekle

Yapılan Yorumlar

Facebook Grubumuza Katılın!

Site Bilgileri