İlköğretim Dersleri

Ortaöğretim Dersleri

Karma-Karışık

Site İstatistikleri

Toplam Üye:3372
Son Üyemiz:vnfgdjsggh
Son Ziyaretçi:gökmen
İçerik:6489
İçerik Okunma:7001103
2012-2013 6.Sınıflar 2.Dönem Şube Öğretmenler Kurulu Toplantı Tutanağı PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 23 Ocak 2012 17:01


………………EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI KUŞTEPE İLKÖĞRETİM OKULU
6/. SINIF
2. DÖNEM ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTI TUTANAĞIDIR.

TOPLANTI TARİHİ                :  
TOPLANTI NO                :   2
TOPLANTI YERİ VE SAATİ         :   Öğretmenler Odası. 12.30
TOPLANTIYA KATILANLAR      :   Bekir TAVAS, Nalan KALKAN, Sebiha DAĞTEKİN, 
                                                              Oktay DEMİRELLİ , Eyüp DEMİR ,Abuzer DOĞAN

 2089 sayılı Tebliğler Dergisi’nde yayımlanan eğitim ve öğretim çalışmalarının planlı yürütülmesine ilişkin yönerge gereğince yukarıda belirtilen yer, tarih ve saatte Abuzer DOĞAN  başkanlığında toplanarak tespit ettiği gündem maddelerini görüşüp aşağıdaki kararları almıştır.

GÜNDEM
1-    Açılış, yoklama
2-    Şube Öğretmenler Kurulu toplantılarına ilişkin ilköğretim kurumları yönetmeliğinin 96. maddesinin okunması ve incelenmesi.
3-    1. kanaat döneminin değerlendirilmesi ve sınıf başarı durumu
4-    Öğrencilerin kişilik, beslenme, sağlık, sosyal ilişkiler ve ailenin ekonomik durumlarını değerlendirilmesi ve alınacak önlemlerin görüşülmesi
5-    Sınıfın öğrenci başarısını artırmak için alınması gereken tedbirlerin tespit edilmesi.
6-    SBS sınavı için yapılan çalışmalar
7-    Öğrenci velileriyle ilişkiler
8-    Devam-devamsızlık durumu
9-    Dilek ve temenniler
10-    Kapanış

GÜNDEMİN GÖRÜŞÜLMESİ VE ALINAN KARARLAR

1-    Toplantı, Okul Müdür V. Abuzer DOĞAN’ ın ………….. eğitim öğretim yılının 2. döneminin herkes için hayırlı olması dileği ile başladı. Yapılan yoklamada herkesin toplantıda hazır olduğu tespit edildi.
2-    İlköğretim Kurumları yönetmeliğinin 96. maddesi Bekir TAVAS  tarafından okundu. Toplantının yapılış amacı ile ilgili değerlendirme yapıldı.
3-    Şube-Rehber öğretmeni Bekir TAVAS ……………. eğitim öğretim yılının 1. kanaat döneminde öğrenci başarısının derslere göre şöyle olduğunu söyledi; Türkçe % 75 , Fen ve Teknoloji % 75     Matematik % 75,  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi % 91,6,  İngilizce % 91,6, Beden Eğitimi % 100, Sosyal Bilgiler % 58,3, Teknoloji ve Tasarım % 100 , Görsel Sanatlar  % 100. Müzik % 100      İlk dönem 1 öğrenci takdir, 2 öğrenci teşekkür belgesi ile ödüllendirilmeyi hak etmiştir.
4-    Kişilik: Kübra ÖZDEN , Nihal ÖZER , Nimet COŞKUN adlı öğrenciler içe dönük..Ayrıca Nimet COŞKUN isimli öğrencinin davranışlarının geçen döneme göre düzeldiğini yinede dikkat etmemiz gerektiğini söyledi. Diğer öğrenciler ise normal düzeyde sosyal iletişime açıktır.
Beslenme: Öğrencilerin için 2. teneffüs  beslenme teneffüsü olarak ayarlanıp bu sürenin beslenme için kullanılmasına karar verilmiştir.Ayrıca öğrencilerin düzenli olarak kilo-boy ölçümü Şube Rehber öğretmeni Bekir TAVAS tarafından yapıldığı dile getirildi.
Sağlık: Öğrencilerin gerekli sağlık taramalarından geçmişlerdir. Ve gerekli aşıları sağlık ekiplerince yapılmıştır.
Sosyal İlişkiler : Kişilik başlığı altında belirttiğimiz içe dönük öğrenciler dışındakiler sosyal iletişimi iyi ve dışa dönük öğrencilerdir.
Ailenin Ekonomik Durumu : Öğrencilerden ailesinin ekonomik durumu bir kısmının iyi olmasına rağmen bir kısmının ise kötüdür.

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Eyüp DEMİR “Öğrencilere gerekli yakınlık ve rehberlik verildiğinde başarılarının daha da artacağına inanıyorum” dedi.

Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Oktay DEMİRELLİ “ Öğrencilerimize soru sorma alışkanlığı verilmeli ki daha iyi öğrensinler. Ders sonunda öğrencilere mutlaka değerlendirme soruları yöneltilmelidir” dedi.

Türkçe öğretmeni Sebiha DAĞTEKİN “ Temelleri ve okuma alışkanlıkları bulunmadığından okuma yazma güçlüğü çeken öğrencilerimiz var. Ayrıca Türkçe’nin tüm derslerde doğru bir şekilde yazılıp okunması ve konuşulmasının sağlanması gerekir” dedi.

5-    Şube rehber öğretmeni Bekir TAVAS  öğrenci başarısının artmasında ki en önemli etkenin öğrencilerin kendilerine olan güveni kazandırmak. Başarılı olduklarını hissettirmek ve bu doğrultuda doğru çalışma yöntemlerini göstererek sınıf başarısının artırılacağını söyledi.

      Şube rehber öğretmeni Bekir TAVAS , öğrencilerimizin başarılarını artırmada en büyük görev sınıf öğretmeni ile birlikte ders öğretmenindir. Bu anlayışla derslerimizi yürütüyoruz. Sınıf-veli toplantılarının bu konuda yararlı olacağı düşüncesindeyim. Bu toplantıların ders yılı başında yapılması yararlı olacaktır. Çünkü problemi olan ve bu nedenle başarısı düşebilecek öğrencilerimizin veli-öğretmen ve okul idaresi işbirliği ile ortak tedbir alınması sorunu baştan halletmemizi sağlayacaktır. Öğrenci velisinin aydınlatılmasının sağlanması ve veliye öğrencilerin sadece notları ile değil, problemleri varsa bunlarla da ilgilenilmesi gereği benimsetilmeye çalışılmalıdır.

  Şube rehber öğretmeni Bekir TAVAS öğrencilerin bir önceki gün anlatılan ve öğrenilen bilgilerin  
unutularak okula geldiklerini söyleyerek daha verimli ders çalışma alışkanlığının kazandırılması 
için Şube rehber öğretmenlerine  büyük görevler düştüğünü bunu sağlamak içinde 
öğretmenlerimizin yaptıkları fedakârlıklardan çok daha fazla fedakârlık yapması gerektiğini 
belirtmiştir.

   Şube rehber öğretmeni-Matematik öğretmeni Bekir TAVAS sayısal işlemlerde öğrencilerin eksik 
olduğunu söyledi. Öğrencilerin bol alıştırma yaptırılması gerekir dedi.

   Türkçe öğretmeni Sebiha DAĞTEKİN sınıfta öğrencilerin okuma alışkanlıkları olmadığını 
öğrencilere kitap okumayı sevdirmek için gayret göstereceğini ve bununla ilgili Adıyaman İl Milli 
Eğitim Müdürlüğünün başlatmış olduğu ‘‘ 5 Dakikanı Bana Ayır’’ Okuma Kampanyası 
uygulandığını ve uygulanmaya devam edilmesi gerektiğini belirtti.

   Şube Rehber Öğretmeni Bekir TAVAS  öğrencilerin spor, sosyal ve kültürel faaliyetlere 
yönlendirilmesi gerektiğini belirtti.

   Fen ve Teknoloji Öğretmeni Nalan KALKAN, Öğrencilerin başarılarını artırmak ve test çözme 
kabiliyetlerini geliştirmek için konu sonlarında test uygulaması yapılması gerektiğini belirtti.

   Şube Rehber Öğretmeni Bekir TAVAS Performans Görevi ve Proje ödevlerinin yapılmasında 
öğrencilerin isteksiz, ya da internetten olduğu gibi bulup getirdiklerini dile getirerek, bu konuda 
tüm branş öğretmenleri olarak gerekli önlemleri almamız gerektiğini belirtti.(Ayrıca MEB in bu
konu ile ilgili olarak yayınladığı son genelgeyi okudu)

6-    Haziran ayında öğrencilerimizin SBS ye gireceklerinden dolayı gerekli çalışmaların branş öğretmenlerimizin işbirliği ile yapılması kararlaştırıldı.Şube rehber öğretmeni Bekir TAVAS SBS ile ilgili olarak öğrencilere gerekli bilgilerin tarafımca anlatıldığını belirtmiştir.

7-    Şube rehber öğretmeni Bekir TAVAS başarıyı sağlam zemin üstüne kurulması için dört ayağı olduğunu bunların öğretmen, idare, öğrenci ve veliler olduğunu ifade ederek sık sık velilerle işbirliği yapılmasını ve ilk yazılılardan sonra sınıflarımızda veli toplantıları yapmamız gerektiğini ve il k dönem gerekli veli toplantılarının yapıldığını ve velilere SBS hakkında bilgiler verildiğini ifade etti.

8-    Şube rehber öğretmeni Bekir TAVAS “Öğrencilerin devamsızlık problemi bulunmamaktadır. Sınıf mevcudumuz 12 kişidir” dedi.

9-    Herkes 2. kanaat döneminin başarılı geçmesini diledi. Şube Rehber öğretmeni Bekir TAVAS arkadaşlarına başarılar dileyerek toplantıya son verdi.


www.sorubak.com sitesinden indirilmiştir.

Son Güncelleme: Perşembe, 21 Şubat 2013 21:36
 

Yapılan Yorumlar

Facebook Grubumuza Katılın!

Site Bilgileri